Novinky
Nabídka dárkových poukazů

  Možnost nákupu dárkových poukazů  za cenu jedné hodiny (400 Kč) Obdarovaný si zvolí, jaký druh masáže bude chtít vyzkoušet.  

více

Služby

Úvod Služby
  • Nejoblíbenější a z mého pohledu nejúčinnější technikou je Bowenova technika.

Jde o tzv. brnkání, kdy přes každý sval se prsty přejede a nechá se chvíli odpočívat. Při prvním ošetření bývá technika citlivá, ale pro svůj okamžitý účinek si své příznivce najde a klienti se vracejí.

Právě touto technikou se navrací pohyblivost ramen, odstraňuje migréna, řeší bolesti zad, šíje, lýtek atd,

Svoje nenahraditelné místo má po namožení, urazech a natažení svalů.

  • Další velmi častou technikou je Meridiánová masáž

Jde o velmi příjemnou a nebolestivou techniku, kdy se jemným tahem pro drahách snažím zharmonizovat vnitřní orgány, aby byli ve vzájemné rovnováze. Má veliký vliv na vnitřní rozladěnost, na imunitu, nebo také na různé bolesti, ke kterým nikdo nenašel opodstatněnou příčinu. Už několikrát jsem se setkala s případem tzv. žlučníkového záchvatu, který se projevil na bolavých svalech. Právě Meridiánovou masáží po dráze daného orgánu můžeme tyto bolesti tzv. rozehnat. Protože uvolníme blokádu energie, krve, nebo chcete-li Čchi. Vše se v této oblasti rozbýbe a bolest odejde. Kam a za jak dlouho se vrátí záleží na klientovi a na tom, jak bude dbát doporučení.

  

  • Klasická masáž unavených svalů

Tuto techniku jsem před Bowenovou technikou měla, myslím si, poměrně vyladěnou. Snažím se vždy brát tělo v komplexu. Tzn., že pokud někdo přijde s bolestí zad, beru v úvahu záda od kostrče až po první obratel- Atlas. Vše vleže, s maximálním uvolněním svalů. K hodinové masáži zařazuji i ramena, paže a dlaně. Dlaně jsou poměrně zapomínanou částí těla, ale každý den dostanou velmi zabrat. Stejně tak i chodidla. Protože pokud nemáme pevnou a jistou chůzi, některé kroky pro nás v pozdějším věku mohou mít nepříjemné následky.

 

  • Jako doplněk používám reflexní masáž chodidel

Ta se mi osvědčila jako zdroj informací při hledání bolestí a obtíží. Chodidla jsou takovou mapou našich vnitřních orgánů, kdy nám napoví: kam soustředit naši pozornost a naopak, proč nás bolí konkrétní místo na chodidle, nebo nártu.

 

  • Těhotenská masáž

Péče o nastávající maminky je jedna z nejvděčnějších činností. Protože pečujete o dva zároveň a blaho maminky se okamžitě odráží na miminko a tak je hezké, když maminka při masáží prohlásí: „konečně spinká“. Bolavé svaly obzvláště v oblasti hýždí a kříže jsou v tomto stavu velmi časté.

Masáž provádím vleže na boku, při stabilizované poloze. Tak, aby byly svaly maximálně uvolněné. Maminka v půrběhu masáže strany střídá, aby pomohodlí a samotná masáž mělo co nejvěší efekt.

 

  • Další z mých praktických zkušeností platí pro Lymfatickou masáž

Ty jsou velmi žádoucí u těžkých nohou, při detoxikaci a získání lehčího pocitu ve vlastním těle. Je to velmi lehká a pomalá technika, kdy jemným hlazením se doprovází lymfa zpět, do krevního řečiště. Pokud byla masáž prováděna správně se vždy pozná tak, že se plní močový měchýř a klient má potřebu jej vyprázdnit. Někdy i během masáže.

Pokud bychom poslouchali naši matku přírodu, ideální načasování lymfatické masáže by bylo v době úplňku a také na začátku masopustu. Kdy tělo rádo "pustí" vše nepotřebné. Jinak je vhodná na podzim (pro zbavení se všeho nepotřebného, aby tělo na zimu zvýšilo svoji imunitu) a na jaře, aby se očistilo od zimní stravy bez vitamínů.

 

 


 

 

Ostatní techniky, jako například Dornova metoda,  Breussova masáž, baňkování, nebo Qua sha provádím okrajově. Tzn, že znalosti a zkušenosti mám, ale co se týče jejich aplikování, jsem našla příjemnější způsob pro obě strany. Ale například k navracení kloubů používám Dornovu metodu už jen u kyčelního, popřípadě ramenního kloubu. Vše ostatní, zejména baňkování na ztuhlých svalech nahrazuji velmi úspěšně Bowenovou technikou. Nejvíc tedy k narvacení obratlů do původní polohy, a tím i usazení plotének, je Bowenova technika jedinečná.